logo
logo

Występ w Teatrze Żydowskim

 

W minioną sobotę miała miejsce premiera spektaklu „Halfway” Teatru Tanca Sway, która odbyła się w Teatrze Żydowskim. Taneczną solistką w tym przedstawieniu była nasza utytułowana instruktorka Anna Pacocha, która zagrała główną rolę.  Udział w spektaklu brał również nasz instruktor tańca towarzyskiego Marcin Zakrzewski. Treningi do spektaklu odbywały się w naszej Akademii. Ania chce serdecznie podziękować wszystkim, którzy dodawali jej otuchy w tym ważnym dniu: uczniom, znajomym i Marcinowi. My również dziękujemy. Było na co popatrzeć 🙂

Teatr Tańca Sway

to grupa tancerzy jazzowych. Stworzony w 2007 r. jako Grupa Tańca Współczesnego Sway do dziś tworzy porywające pokazy taneczne przy wykorzystaniu najnowszej muzyki oraz krótkie formy teatru tańca, prezentując je na licznych festiwalach i konkursach tanecznych.

Teatr Tańca Sway zrodził się z potrzeby zmian i rozwijania swojej pasji, jaką jest kształcenie techniki i osobowości. Główną techniką taneczną uprawianą przez tancerzy, jest szeroko pojęty jazz. Daje on niesamowite możliwości wyrażania emocji w tańcu, jak również jest pochwałą sprawności ruchowej tancerza.
Różnorodność elementów technicznych połączonych z elementami akrobatycznymi oraz polirytmia i policentryzm, wymaga od nich dużo pracy i samozaparcia w doprowadzeniu ciała do wirtuozerii. Jest to technika, która przybliża tancerza do świata profesjonalnego teatru. Tancerz–artysta – pozbawiony możliwości wypowiedzenia słowa, mając do dyspozycji jedynie swój talent, warsztat i feeling z powodzeniem komunikuje się z widownią i zostaje zrozumianym. Słowo klucz to osobowość…

W skład grupy wchodzą tancerze dorośli, dojrzali emocjonalnie, wciąż poszerzający swoją wiedzę i umiejętności zarówno w technice tańca jazzowego, jak i innych stylach tanecznych tj. break-dance, hip-hop, technice tańca klasycznego oraz akrobatyki.

Teatr Tańca Sway tworzą tancerze, którzy zdobyte na sali baletowej doświadczenie prezentują na deskach polskich teatrów, międzynarodowych turniejach tańca, podczas  pokazów komercyjnych oraz w programach telewizyjnych. Obecny skład grupy to już kolejne pokolenie świetnych techników i profesjonalnych tancerzy jazzowych, wychowanych przez zespół w tak krótkim czasie. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że osoby, które dotychczas pożegnały się z grupą z powodzeniem zaznaczają swoją obecność na profesjonalnych scenach teatralnych oraz projektach komercyjnych.

Większość z tancerzy tworzących grupę jest już dyplomowanymi instruktorami tańca jazzowego, kończącymi uczelnię z najwyższymi ocenami i wielkim uznaniem wykładowców.

Poniżej kilka zdjęć z prób do spektaklu i z samego teatru.